Kiedy najlepiej iść do hammamu?

27/06/2018

W końcu wakacje! Słońce, plaża, słodkie odpoczywanie i zwiedzanie. Tym razem wylądowaliśmy na lotnisku w Turcji i od razu poczuliśmy, co oznacza egzotyka. Powiedzieć, że po wyjściu z lotniska było ciepło, to nic nie powiedzieć. Upał, na jaki trafimy jest niesamowity. I takie właśnie będą nasze wakacje. Słoneczne, upalne, ciepłe. Ale jeśli będziemy spędzali je nad morzem, wtedy będziemy cieszyli się z tego faktu. Przecież pojechaliśmy do Turcji w nadziei na cudowną pogodę. I już na lotnisku widzimy, że dostaniemy to, czego chcieliśmy.

Opalanie może być skuteczniejsze

Jeśli chcemy się lepiej opalić i chcemy, aby opalenizna dłużej się utrzymywała powinniśmy udać się do hammamu. Czyli powinniśmy iść do łaźni tureckiej i skorzystać z jej dobrodziejstw. Ale tutaj rodzi się pytanie i brzmi ono tak: - Kiedy najlepiej iść do hammamu? - Odpowiedzi na to pytanie mogą być różne. Jedni powiedzą, że po kilku dniach po przylocie. Inni natomiast ze w pierwszych dniach, a jeszcze inni, że przed wylotem. Ile osób, tyle teorii. A jaka jest prawda?

Prawdą jest, że najlepiej iść do hammamu zaraz po przylocie. Jeśli nie tego samego dnia, to koniecznie na następny dzień i to jeszcze przed opalaniem. Zabiegi w łaźni mają na celu oczyszczenie skóry, "zerwanie" starego naskórka i przygotowanie skóry do opalania. Co równie ważne - nie należy opalać się bezpośrednio po wizycie w hamamie. Najlepiej zrobić to na drugi dzień i zastosować odpowiednie kremy z filtrami. Wtedy opalenizna będzie znacznie intensywniejsza i utrzyma się dłużej.

Jak korzystać z hammamu?

O tym jak korzystać z hammamu powstało już wiele wpisów. Bardzo ciekawy artykuł można znaleźć w tym miejscu. Poruszono tutaj dokładnie wszystkie aspekty wizyty w łaźni tureckiej. Więc jeśli ktoś wybiera się tam po raz pierwszy, powinien zapoznać się z tym, co tam napisano. Dzięki temu wizyta w łaźni będzie udana i produktywna.