Czy można zwiedzić Stambuł w 2 dni?

16/11/2018

Stambuł to miasto symbol. Dawniej nazywany był Konstantynopolem, ale od 1930 roku nosi nazwę Stambuł. Jest to ogromne miasto, pełne zabytków, ciekawych miejsc, fascynujących ludzi. Aby dobrze go zwiedzić potrzeba kilku... tygodni. A i tak pewnie nie zobaczymy wszystkiego. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na samodzielne zwiedzanie.

Zwiedzanie Stambułu z przewodnikiem

Inaczej sprawa ma się wtedy, kiedy zdecydujemy się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Kiedy udamy się na zorganizowaną wycieczkę. Można to zrobić będąc na wakacjach w Turcji. Wystarczy zdecydować się na 2 dniową wycieczkę samolotem do Stambułu. Wtedy możemy być pewni, że zobaczymy wszystko, co powinniśmy zobaczyć.

Wycieczka z przewodnikiem do Stambułu to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich turystów, którzy nie dysponują dużą ilością czasu. Oczywistym jest, że przez dwa dni nie zobaczymy wszystkiego. To jest nierealne. Ale zobaczymy to, z czego Stambuł słynie. Zobaczymy też miejsca, o których istnieniu nawet nie myśleliśmy.

Zalety dwudniowej wycieczki do Stambułu

Takie zorganizowane zwiedzanie to doskonały sposób na poznanie najważniejszych atrakcji miasta. Po wyjściu z hotelu jesteśmy transportowani na lotnisko. Wsiadamy w samolot, lądujemy na miejscu i niczym nie musimy się martwić. Jest przygotowany transport z lotniska, mamy swojego przewodnika, mamy zarezerwowany hotel. Gotowy jest cały plan zwiedzania, który możemy zmieniać w niewielkim stopniu.

Mamy też czas dla siebie, możemy zwiedzać miasto w wolnych chwilach. Możemy udać się na zakupy na bazar, możemy usiąść w jednej z niezliczonych, uroczych kawiarenek, możemy zobaczyć to, co zawsze chcieliśmy zobaczyć. Wszystko mamy podane na tacy. Zawsze też możemy przedłużyć wycieczkę o kolejne dni.

Wszystko jest załatwione za nas. Nie tracimy czasu na szukanie sposobu dotarcia do miasta, hotelu, lokalizacji interesujących nas miejsc. Wszystko to jest na głowie przewodnika. Przewodnika, który rozmawia z nami w naszym rodzimym języku. To bardzo wygodny sposób zwiedzania. Dzięki temu możemy później samodzielnie odwiedzić Stambuł i będzie to znacznie łatwiejsze. To najlepszy sposób na pierwszy kontakt z tym cudownym miastem.